GENERATOR 1 80x80
Generator prądu. Zasada działania i zastosowanie
22 października 2019
dzwikop 45 80x80
Usługi dźwigowe. Kiedy warto z nich skorzystać?
17 listopada 2019

Usługi dźwigowe. Jak wybrać odpowiednią firmę?

wybieranie firmy

Usługi dźwigowe obejmują wykorzystanie żurawi samojezdnych w wielu gałęziach przemysłu. To maszyna, której obecność na placu budowy jest niezbędna do bezpiecznego transportowania materiałów, ładunków, elementów konstrukcyjnych i części prefabrykowanych. Inwestycja w nowy sprzęt nie jest konieczna. Ekonomiczną alternatywą tego rozwiązania jest skorzystanie z usług dźwigowych, oferowanych przez doświadczone firmy. Sprawdźmy, jak wybrać odpowiedniego usługodawcę?

Wybór firmy świadczącej usługi dźwigowe w 5 krokach

  1. Wieloletnie doświadczenie i rekomendacje klientów. Najlepszy usługodawca to oczywiście firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku usług dźwigowych. Warto wybrać firmę, której oferta skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i inwestorów prywatnych. Powinna ona dysponować nowoczesnym sprzętem, którego specyfikacja techniczna będzie zgodna z normami europejskimi. Sprzęt musi być w idealnym stanie technicznym. Sprawdzonym kryterium wyboru są także rekomendacje klientów, które bez problemu można znaleźć w sieci.
  2. Wynajem żurawia samojezdnego wraz z operatorem. Usługa wynajmu dźwigu niesie za sobą wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość wynajmu żurawia samojezdnego wraz z operatorem. Należy zwrócić na to baczną uwagę, zwłaszcza jeżeli inwestor nie dysponuje pracownikami z odpowiednimi uprawnieniami. Operator żurawia samojezdnego musi bowiem posiadać skończony kurs i odpowiednie kwalifikacje. Zwróćmy przy tym uwagę na podejście do inwestora i jakość obsługi klienta.
  3. Fachowe doradztwo w kwestii wyboru maszyny. Profesjonalna firma, oferująca usługi dźwigowe dysponuje kilkoma rodzajami maszyn o różnych parametrach technicznych. Konkretny model sprzętu należy prawidłowo dostosować do specyfiki planowanych działań, między innymi ukształtowania terenu oraz rodzaju i przewidywanej masy ładunku. Specjaliści z wybranej firmy powinni służyć fachowym doradztwem i wsparciem technicznym na każdym etapie przedsięwzięcia.
  4. Szerokie możliwości wykorzystania sprzętu. Wykorzystanie żurawia samojezdnego jest konieczne w wielu różnych branżach przemysłu i usług. Wybierając odpowiedniego usługodawcę, należy zweryfikować czy oferowany przez niego sprzęt podoła stawianym przed nim zadaniom. Warto dopytać, czy operatorzy mają doświadczenie nie tylko przy pracach budowlanych, ale także montażowych, instalacyjnych czy rozbiórkowych. Istotne jest, czy projekt budowlany dotyczy budownictwa mieszkalnego, czy może budowy drogi? Warto zajrzeć do galerii na stronie internetowej i sprawdzić poprzednie realizacje.
  5. Warunki umowy z korzyścią dla klienta. Pamiętajmy, aby przed podpisaniem umowy z wybranym usługodawcą dokładnie przeczytać warunki umowy o wykonanie usługi. Powinny być one korzystne dla inwestora. Oznacza to, że wszelkie naprawy, serwisowanie i konserwacja sprzętu muszą należeć do obowiązków usługodawcy. Warto również sprawdzić, czy dojazd na miejsce zlecenia będzie dodatkowo płatny oraz w jakiej formule rozliczana jest usługa wynajmu. Rzetelna i uczciwa firma będzie wzbudzać zaufanie potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *