wybieranie firmy
Usługi dźwigowe. Jak wybrać odpowiednią firmę?
23 października 2019
podnośnik koszowy wykorzystanie
W jakich typach prac sprawdzają się podnośniki koszowe?
18 maja 2020

Usługi dźwigowe. Kiedy warto z nich skorzystać?

dzwikop 45 1200x480

Usługi dźwigowe polegają na wynajęciu przez inwestora dźwigu wraz z operatorem. Dźwig to potoczne określenie dla żurawia samojezdnego, wykorzystywanego do prac przeładunkowych i montażowych. Umożliwia on podnoszenie i przemieszczanie ładunku za pomocą zautomatyzowanego wysięgnika teleskopowego. Wykorzystanie dźwigu jest niezbędne między innymi przy projektach budowlanych. Warto mieć jednak na uwadze, że obsługa dźwigu wymaga odpowiednich uprawnień, dlatego opcja wynajmu żurawia wraz z operatorem to rozwiązanie praktyczne i wygodne.

Usługi dźwigowe na placu budowy

Najczęstszymi odbiorcami usług dźwigowych są inwestorzy budowlani. Obecność dźwigu na placu budowy jest niezbędna. Wykonanie wielu czynności montażowo-instalacyjnych byłoby bez niego niemożliwe. Za jego pomocą można prosto i bezpiecznie transportować materiały budowlane na zadaną wysokość. Wykorzystuje się go także do przemieszczania elementów konstrukcyjnych i części prefabrykowanych. W przypadku jednorazowego lub tymczasowego zapotrzebowania na urządzenie dźwignicowe, jego zakup mija się z celem. W takiej sytuacji zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług dźwigowych. Opcja wynajmu niesie za sobą wiele zalet. Po pierwsze, nie musimy się martwić koniecznością znalezienia operatora z uprawnieniami. Po drugie natomiast zyskujemy gwarancję pełnego profesjonalizmu, popartego wieloletnim doświadczeniem.

Co więcej, usługi dźwigowe są wykonywane kompleksowo. Oznacza to, że kwestie konserwacji maszyny i jej ewentualnych napraw należą do usługodawcy. To duża oszczędność czasu i finansów. Z usług dźwigowych mogą korzystać zarówno firmy jak i prywatni inwestorzy. Wykorzystywane są nie tylko w pracach montażowych, ale także do demontażu budynków i rozbiórek.

Wszechstronne zastosowanie dźwigów

Żurawie samojezdne charakteryzują się wyjątkowym uniwersalizmem zastosowania. Przed wynajęciem dźwigu z operatorem warto jednak precyzyjnie ustalić, jaki ładunek będzie transportowany i określić jego parametry. W razie wątpliwości specjaliści z firmy, oferującej usługi dźwigowe, doradzą w kwestii wyboru odpowiedniej maszyny. Usługi dźwigowe dedykowane są inwestycjom budowlanym w szerokim zakresie. Zaliczamy do nich nie tylko budowę domów mieszkalnych, ale także pawilonów handlowych, lokali usługowych, hal przemysłowych i magazynów, a także stadionów, mostów, wiaduktów i innych konstrukcji. Żurawie samojezdne są bardzo często wykorzystywane w procesach logistycznych jako wsparcie czynności przeładunkowych. Załadunek i rozładunek towarów z ich udziałem jest znacznie prostszy i dużo szybszy. Mogą transportować złom i odpady przemysłowe.

Dźwigi wykorzystywane są w trakcie budowy dróg, autostrad i linii energetycznych. Usługi dźwigowe mogą okazać się także niezbędne w trakcie prac montażowych i instalacyjnych. Montaż wielkogabarytowego baneru reklamowego może być utrudniony bez wsparcia specjalistycznego sprzętu. Podobnie prace remontowe nie mogłyby się odbyć bez udziału dźwigu. Usługi dźwigowe czasem potrzebne są także przy przeprowadzkach. Pamiętajmy, aby przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług dźwigowych dokładnie zapoznać się z regulaminem usługi i w razie wątpliwości wyjaśnić wszystkie niejasności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *